درباره ما
این وبگاه ، دیگر به روز نمیشود ! انشاءالله در سنگری دیگر فعالیت خواهیم کرد .
صفحه ها
خانه
دوستان
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
بازدید کنندگان : 326901
تعداد نوشته ها : 422
دیدگاه ها : 1897
PageRank
Rss
لوگوی حمایتی
Zion
تکاوران جنگ سایبر
استفاده از مطالب این پایگاه تنها در صورت ذکر یک صلوات ، به نیت تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) بلامانع می‌ باشد

اختتاميه جشنواره فيلم ۱۰۰ ثانيه، روز جمعه ۵ اسفند برگزار گرديد. اما اتفاقي كه از روز افتتاح اين جشنواره توجه عده‌اي را به خود جلب كرده بود، حضور «نورالدين زرين كلك» در هيئت داروان اين جشنواره بود. اين اتفاق با چند اعتراض ساده از سوي دانشجويان و سايت‌هاي خبري مواجه شد.

نورالدين زرين كلك استاد سابق دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران است كه در سال ۱۳۸۶ به دليل تعرض به حجاب يك دختر دانشجو مورد اعتراض جوانان مذهبي قرار گرفت و به درخواست دانشجويان و با تصميم مديريت دانشگاه اخراج شد. (۱)اما زرين كلك، امروز (جعه ۵ اسفند ۹۰) در مراسم اهداي جوايز جشنواره فيلم ۱۰۰ ثانيه با تاخير حاضر شد. اين برنامه به صورت زنده از شبكه‌ي «آي‌فيلم» به صورت جهاني پخش مي‌شد. وي براي صحبت كردن با حضار ۱۰۰ ثانيه فرصت داشت اما چند برابر اين زمان به صحبت كردن پرداخت، كه مجري چند بار به صورت شوخي به وي تذكر داد. در بدو ورود خانم «نامداري» – مجري پرحاشيه‌ي رسانه ملي – در معرفي وي از عنوان «مدرس دانشگاه» استفاده كرده بود. او به همين بهانه گفت «من مي‌خواهم مطلبي را تصحيح كنم. شما در معرفي من گفتيد استاد دانشگاه. من استاد دانشگاه بودم. اما اخراج شدم!»

بلافاصله پس از اين اظهار نظر، بخشي از جمعيت حاضر در سالن، با شنيدن اين سخنان احساسي به اضافه توصيفات پر شور و شوق مجري، تحت تاثير قرار گفته و وي را مورد تشويق قرار دادند. زرين كلك در همين حد توضيح داد و اشاره‌اي به حركت خلاف شان خود در تعرض به «حريم شخصي» و «اصول اعتقادي و مذهبي» يك دختر دانشجو نكرد و نگفت كه در پي هتك حرمت و بي‌اخلاقي از دانشگاه اخراج شده است.


اما اين سخنان با لحن و در فضايي به صورت جهاني پخش شد كه از محتواي آن همان مفاهيمي برداشت مي‌شود كه دشمنان نظام اسلامي خواستار آن هستند. حال كه مديران حوزه هنري در انتخاب ايشان براي داوري اصرار داشته‌اند، مقتضي است مديران شبكه‌هاي رسانه ملي به خصوص شبكه‌هاي جهاني، دقت بيشتري بر برنامه‌هاي زنده داشته باشند و بيشتر نگران تصويري باشند كه از ايران به جهان ارائه مي‌كنند.

***

(۱) «نورالدين زرين كلك» در جريان كلاس درس خود از دانشجويان خواسته بود فرشته‌اي بكشند. يك دانشجو فرشته‌اي بدون مو كشيده بود و در پاسخ اظهارنظر استاد كه «فرشته بدون مو مقبوليتي ندارد»، ‌دختر دانشجويي، گفته بود: «فرشته بدون مو هم زيبايي‌هاي خود را دارد». استاد رو به اين دانشجوي دختر پرسيده بود «نكند خودت هم مو نداري؟» و جلو رفته روسري او را كمي بالا زده و چند تار موي او را بيرون آورده بود. آن دختر دانشجو در مصاحبه با يك روزنامه گفته بود: «خيلي ناراحت شدم ولي به روي خودم نياوردم. بعد از اتمام كلاس هم چند تا از بچه‌ها به من گفتند چرا اين قدر صبوري كردي و واكنشي نشان ندادي؟». وي ساعتي بعد بر اثر فشار عصبي ضعف مي‌كند و از حال مي‌رود.در پي اين اتفاق دانشجويان دست به اعتراض زدند كه در نهايت منجر به اخراج اين استاد از دانشگاه تهران شد.

 

 

 

 

 

 

 


دسته ها : اطلاع رساني
شنبه 1390/12/6 20:34
X