درباره ما
این وبگاه ، دیگر به روز نمیشود ! انشاءالله در سنگری دیگر فعالیت خواهیم کرد .
صفحه ها
خانه
دوستان
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
بازدید کنندگان : 326898
تعداد نوشته ها : 422
دیدگاه ها : 1897
PageRank
Rss
لوگوی حمایتی
Zion
تکاوران جنگ سایبر
استفاده از مطالب این پایگاه تنها در صورت ذکر یک صلوات ، به نیت تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) بلامانع می‌ باشد

در پي انتشار خبر ترور شهيد مصطفي احمدي روشن، يكي از سوالاتي كه در رابطه با اين ماجرا پيش مي آيد اين است كه چرا از ميان مقامات علمي و اجرايي دست اندركار در برنامه هسته اي ايران، وي به عنوان هدف اين ترور انتخاب شده است؟

واضح است كه شهيد احمدي با توجه به سمت خود، بر خلاف شهداي ترورهاي قبلي در حوزه تجاري فعال بوده است نه فني. از سوي ديگر، وي با 32 سال سن، از تجربه چندان طولاني هم در امور مذكور برخوردار نبوده است و بنابراين در نگاه اول به نظر مي رسد نقش كليدي در پيشبرد مسائل علمي و فني برنامه هسته اي كشورمان نداشته است.

پس چگونه است كه سرويس هاي جاسوسي غرب- كه نقششان در اين دست ترورها روز به روز عيان تر مي شود- از ميان گزينه هاي متعدد پيش روي خود، او را آنقدر در پيشرفت برنامه هسته اي موثر قلمداد كرده اند كه براي از سر راه برداشتنش، به راهكار حذف فيزيكي تن داده اند؟

شهيد احمدي، دانشجوي ورودي سال 77 رشته مهندسي شيمي در دانشگاه صنعتي شريف بوده است و مدتي در سمت معاون بازرگاني سايت نطنز مشغول به كار بوده است؛ از توصيف خانواده و دوستان نزديكش، اين طور بر مي آيد كه از كم و كيف مسائل شغلي خود صحبتي نمي كرده است و حتي نزديكانش از مشغله هاي مسئوليتي او اطلاعي نداشته اند.

اما شاخصه شهيد احمدي، تخصص او در دور زدن تحريم هاي بين المللي عليه پيشرفت برنامه هسته اي ايران بود، بطوريكه با تنگ تر شدن هر روزه حلقه تحريمها عليه كشورمان، او با ابتكار پوياي خود همواره راهي براي گذر از آنها مي يافت.

مثلا براي خريد يك قطعه حساس از كشوري خارجي كه معامله با آن بطور مستقيم به دليل وجود تحريم هاي مختلف ناممكن بود، او از واسطه هاي متعدد استفاده مي كرد به گونه اي كه خريدار اصلي، يعني جمهوري اسلامي ايران قابل شناسايي نباشد و در روند خريد مشكل ايجاد نگردد.

از سوي ديگر، در سالهاي اخير تنها راه باقي مانده براي غرب براي اعمال فشار و كند كردن حركت علمي كشور، همين تحريم ها بوده است و بارها ثابت شده است كه غرب جز اعمال تحريم هاي تكراري عليه برنامه هسته اي كشورمان، راه حل ديگري در آستين ندارد و همه تهديدها و ادعاها، در نهايت به چند تحريم نسبتا تكراري ختم ميشود.

با كنار هم گذاشتن موارد فوق، پي بردن به انگيزه غرب در ترور شهيد احمدي دشوار نيست؛ تنها سلاح غرب تحريم است و شهيد احمدي كسي بود كه همه اين تحريم ها را بي فايده كرده بود، بنابراين سرويس هاي جاسوسي غرب او را به عنوان يكي از موانع جدي كارآمدي تحريم ها شناسايي كرده و دستور حذف فيزيكي وي را صادر نموده اند تا به اين ترتيب –به خيال خود- حركت علمي كشور را مختل نمايند.

اما افسوس كه اين دشمنان ايران هنوز با فرمولهاي نخ نماي خود به دنبال سد كردن مسير پيشرفت ايران اسلامي هستند و با گذشت سالها و شكستهاي پي در پي، رمز پيروزي اين ملت را در نيافته اند، افسوس كه هنوز درنيافته اند كه از هر قطره خون شهيد، صد لاله بر خاك اين وطن مي رويد، افسوس كه نمي دانند خون شهيد نيروي محركه اين انقلاب بوده است و خواهد بود.


 

قابل ذكر است ، شهيد احمدي روشن در يك پروژه مشترك در خصوص ساخت غشا هاي پليمري براي جداسازي گاز

هم فعاليت داشته است.

 براي غني سازي اورانيوم از غشاهاي پليمري استفاده مي شود، بطوريكه ابتدا اورانيم به صورت "گاز هگزا فلوريد اورانيم" درآورده مي شود و سپس اين گاز از يك غشاي پليمري مخصوص عبور داده مي شود. با اين كار اورانيوم ۲۳۵ زودتر از ۲۳۸ از غشاي پليمري عبور مي كند. و به اين شيوه اورانيوم غني سازي مي شود. 

 

 

 

 

 

 


دسته ها : اطلاع رساني
چهارشنبه 1390/10/21 23:58
X